Pridėtines vielos padavimo įrankis
Dirbate su TIG aparatu bet vis negalite pasiekti tolygaus pridėtinės vielos padavimo ranka? Yra šios problemos sprendimas ir jis vadinasi TIG Pen. Rinkoje egzistuoja daug panašių sprendimų, bet jie ne pigūs ir nesprendžia visų problemų.
Nuorodos į analogus:
Noriu papasakoti Jums apie savo patirtį, ieškant šios problemos sprendimo. Modelis buvo spausdinamas ant FDM tipo 3D spausdintuvo. Žinau, daugelis Jūsų pasakys, kad plastikas lydosi ir tai neilgaamžis sprendimas... Projektavimo metu teko išbandyti 12 skirtingų dizainų ir jie visi gerai atliko savo funkcija bet, su tam tikrais apribojimais, apie kurius papasakosiu vėliau.
Tie, kas nori parsisiųsti modelį, spauskite nuorodą.
Pirmais bandymais buvo mėginta padaryti tokį patį pridėtinės vielos laikiklį, kaip TIG Pen, bet atspausdintą ir pigų, skirtingai nuo esančių rinkoje. Modelio konstrukcija – tai laikiklis su 5mm anga, prispaudimo mechanizmas su 607 guoliu (tai, kas buvo po ranka projektavimo metu) ir guma guoliui, atspausdinta iš FLEX filamento. Modelis buvo surinktas M3 varžtais ir poveržlėmis.
Modelis buvo pilnai veikiantis, bet labai griozdiškas dėl kilpų, kurios laikė guolį ir sudarydavo užspaudimą.
Sekantis etapas – tai bandymas sumažinti konstrukciją. Norėjosi maksimaliai palengvinti konstrukciją ir atsirado sprendimas naudoti užspaudimo spyruoklę. Iš karto pasakysiu, kad šis sprendimas nepasiteisino, nors konstrukcija buvo labai kompaktiška. Spyruoklė nesuteikė komfortiško darbo. Nepatogiausias konstrukcijos elementas buvo guolis. Dėl mažo skersmens reikėjo daryti daug judesių pridėtinės vielos pastūmimui. Be to, ranka pavargdavo taip pat, kaip jeigu laikytumėte paprastą tušinuką arba pieštuką.
Padarius kelių savaičių pertrauką ir iš naujo pradėjus projektavimą, kaip pagrindas buvo priimta tokia idėja: sukurti laikiklį, kuris tvirtai laiko vielą, neturi judančių detalių ir neduoda vielai slysti, kai modelis yra pasviręs. Buvo sugalvota padaryti kanalą su 2,5 mm išlenkimu, kuriuo eis pridėtinė viela. Šis skaičius buvo pasirinktas, nes būtent jis sudaro 4 mm ir 1.6 mm pridėtinės vielos skersmenų skirtumą, apvalintą į didesnę pusę, nes spausdinimo metu mažos angos visada mažesnės, nei modelyje.
Laikymo patogumui buvo sugalvota T-forma. Dabar laikiklis galėjo būti laikomas tarp pirštų, o padavimo ratuko nebuvimas leido naudoti susuktą vielą nuo pusautomačio. Neskirsiu daug dėmesio viršutinei modelio daliai, kurią galima padaryti skirtingų formų, bet man patiko būtent ši. Toliau pamatysite modelio pjūvį ir vizualiai suprasite pridėtinės vielos „kelią“ laikiklyje.
Sprendimas su T-forma buvo geras, bet pabendravus su mūsų klientais-suvirintojais paaiškėjo keli nepatogūs momentai:
- Neužteko alternatyvių laikymo būdų
- Norėjosi piršto atramos ant galiuko
- Modelis ne tvirtai gulėjo tarp pirštų ir judėjo
Prasidėjo „idealios“ formos paieškos. Teko padaryti apie 20 versijų, kurios vizualiai buvo panašios, bet galu gale buvo gautas toks dizainas:
Pažymėsiu apribojimą, kurį aš minėjau – nelaikykite modelio arčiau 5 cm nuo suvirinimo vonelės, dirbant su visais metalais, išskyrus aliuminį. Dirbat su aliuminiu atstumą reikia didinti.
Modelio kūrimui buvo naudotas Fusion 360. Pavyzdžiai buvo spausdinami naudojant PETG plastiką, tačiau manau, kad labiau tiks ABS ir ne juodos spalvos plastikas. Arba galite naudoti 3D spausdinimą metalu, tačiau aš neturiu tokios galimybės. Vienas modelis spausdinamas ant mano Anycubic I3 Mega per 1 valandą ir iš karto yra paruoštas naudojimui.
Jeigu Jus naudojate TIG suvirinimą arba turite draugus bei pažįstamus, kuriems būtų reikalingas toks įrankis, būčiau dėkingas už Jūsų atsiliepimus ir idėjas.